خودکار, مقالات

انتخاب بهترین خودکار برای نوشتن

ویژگی‌های بهترین خودکار برای نوشتن

سلیقه‌ی شخصی در انتخاب هر کالا و محصولی دخیل است اما برخی قواعد برای انتخاب، عمومیت دارد. وقتی از بهترین خودکار برای نوشتن حرف می‌زنیم باید استانداردهایی را در نظر بگیریم که یک نوشت‌افزار با موارد استفاده‌ی زیاد و مدت زمان کاربری طولانی باید دارا باشد.

۱. بدنه‌ی مناسب و استاندارد:

انواع مدل خودکار فانتزی شاید خیلی دوست داشتنی باشند اما بهتر است به جزوه‌نویسی با آن‌ها فکر نکنید! خودکارهای فانتزی که دارای بدنه‌ی جذاب و احتمالا غیرمعمول هستند، اگر زیاد در دست گرفته شوند، سبب ناراحتی خواهند شد.

خودکار مناسب نوشتن آن است که ارتفاع و قطر مناسبی داشته باشد؛ بدنه‌ی آن خیلی صاف و صیقلی نباشد تا در دست سر نخورد و چنان‌چه چندوجهی است، زوایای تند و تیزی نداشته باشد که در دست فرو رود.

۲. سبک و طراحی خودکار:

برای تندنویسی، خودکارهای فشاری به شرط استاندارد بودن سایر موارد مثل بدنه، نوک و جوهردهی، کارآمدترند. البته خودکارهای دردار هم گزینه‌های مناسبی هستند اما باید مراقبت از در آن‌ها را در نظر داشته باشید. معمولا می‌توان در هنگام نوشتن، در‌ را بر قسمت بالایی خودکار قرار داد و محکم کرد تا گم نشود.

3. جوهردهی روان، بدون پس دادن:

خودکار مناسب برای نوشتن باید جوهردهی خوبی داشته باشد و اصطلاحا روان باشد وگرنه هم دست‌خط و هم اعصاب نویسنده را خراب می‌کند! روان بودن خودکار در زمان نگارش مطالب کلاسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا باید سرعت نوشتن را با ارائه‌ی مطالب هماهنگ کنیم.

4. قیمت مناسب:

بهترین مارک خودکار برای نوشتن را نمی‌توان از میان خودکارهای لوکس انتخاب کرد زیرا در مدت زمانی کوتاه جوهر آن تمام شده و نیازمند شارژ مجدد یا جایگزین می‌شود. بنابراین خرید یک خودکار لاکچری، کلکسیونی و در کل گران‌قیمت، اصلا برای دانش‌آموزان و دانش‌جویان توصیه نمی‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *